Pärnu Ööorienteerumisest | MTÜ Spordiklubi PärnuÖÖ
Pärnu Ööorienteerumine osalejad

MIS ON ÖÖORIENTEERUMINE Loe lähemalt kui vinge event
Sind ees ootamas on?

PROJEKTI EESMÄRK

Projekti Pärnu Ööorienteerumine põhiliseks eesmärgiks on jätkata Pärnus sportlikku traditsiooni, mis muudab Pärnu linnapilti huvitavamaks ning annab Pärnu elanikele võimaluse veeta üks tore ja sportlik õhtupoolik oma lemmikloomadega ning teiste linnaelanikega.

Teiseks põhiliseks eesmärgiks on pakkuda Pärnu kolledži esimese aasta üliõpilastele praktika võimalus, mida neil tuleb esimese õppeaasta jooksul kohustuslikus vormis ära teha ning võimaldada üliõpilastel võtta korraldamises aktiivselt osa. Samuti näidata linnale üliõpilaste aktiivsust ning tuua neid koos Pärnu kolledžiga linna pildis paremini välja. 

Kolmandaks suuremaks eesmärgiks on propageerida Pärnu elanikele tervislikku ja aktiivset eluviisi ning teha pidevaid meeldetuletusi seoses turvalise liiklemisega õhtusel ajal. Olgem sportlikud ja tehkem Pärnu linn imeliseks!

MEMO

Laupäeval, 22.augustil õhtupoolikul Pärnu kolledži 24. sünnipäeva raames stardivad viiendat korda Pärnu kolledži eest ööorienteerujad! Kolledži aktiivsete tudengite ja vilistlaste poolt korraldatavale meelelahutuslikule üritusele on oodatud kõik liikumishuvilised!

Orienteerumisele on oodatud 2 või 4 liikmelised meeskonnad, kus ka lemmikloomad on igati teretulnud. Osalejatel tuleb lahendada meelelahutlisikke, sportlike ja põnevaid ülesandeid, mis on leitavad vähemalt 10 punktis üle Pärnu kesklinna. Arvestades, et tegu on õhtusel ajal toimuva üritusega, on ürituse korraldajate poolt rangelt soovituslik igal osalejal kanda oma helkurelementi ning jälgida korraldajate poolt ettemääratud ohutusnõudeid. Üritusele on oodatud ligikaudu 500 liikumishuvilise, kelle vahel loosime koostöös sponsoritega erinevaid auhindu.

AEG JA KOHT

Meelelahutuslik spordimõõduvõtt Pärnu Ööorienteerumine toimub 22. augustil 2020 Pärnu kesklinnas. Võistkondade kogunemine toimub Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ees (Ringi 35, Pärnu) 22. augustil kell 16.30.

Esimene võistkond stardib kell 16.30 (stardiajad pannakse paika kaks päeva enne orienteerumise algust ning kõikidele osalejatele saadetakse meilile kiri). Vahetult enne sündmust saadetakse osaleja poolt registreerimisvormile sisestatud e-mailile osaleja meelespea kliendikirju. Varasemaid osalejaid samuti informeeritakse toimuvast üritusest.

Sündmusele saab eelregistreerida siin: https://pärnuöö.ee/registreerumine/

RADA JA KAART

Rajal põhikaardina kasutatakse Pärnu linna kaarti, mille mõõtkava on 1:5000 (1cm=50m), formaat A4.

STARDIKORD

Orienteerujad stardivad 1-2 minutilise intervalliga, sõltuvalt osavõtjate arvust. Rajale lastakse vastavalt stardijärjekorrale, mis eelnevalt kindlaks määratakse (kehtib reegel “kes ees, see mees”). Võistlusjuhised antakse stardis. Orienteerumise lõpetamine toimub finišis (Pärnu kolledžis).

Kõikidele osalejatele antakse staripunktis teada vaid esimese kontrollpunkti asukoht. Ülejäänud punktide asukohad saavad nad teada peale kontrollpunktis oleva ülesande edukat läbimist. Osalejatele, kes tulevad varem kohale saavad rahulikult istuda või väljas lemmikloomadega mängida.

STARDIJÄRJEKORRA MÄÄRAMINE

Korraldajatel on õigus edastada kõikidele registreerunutele vahetult enne sündmust osaleja meelespea kliendikiri ning sündmuse järgselt järelteavitus koos tagasiside küsimustikuga. Vastavad uudiskirjad saadetakse osaleja poolt registreerimisvormile sisestatud e-mailile. Nimetatud kliendikirjadest ei saa loobuda.

Need osalejad kes ilmuvad sündmuse toimumise ajal peavad osalemiseks täitma ankeedi, peale mida lisatakse nad andmebaasi ning teavitatakse rajale asumise ajast. Viisakuse kombel väljuvad need osalejad viimastena.

OSAVÕTJAD

Orienteerumine on avatud kõigile huvilistele, nii noortele kui ka vanematele elanikele. Tulla võib kogu perega! Kellel soov, võtku lemmikloomad ka kaasa. Orienteerumisele on oodatud 2 või 4 liikmelised meeskonnad.

Osaleda on võimalik kolmes kategoorias:

  1. Jooksjad – osalejad, kes läbivad raja joostes (kiiruse peale). Nende jaoks on kontrollpunktis eraldi kaart, kus leiab järgmise kontrollpunkti asukoha. PS! Ei võib tulla üksinda või mitmekesi.
  2. Lemmiklooma omanikud – osalejad kes tulevad kohale koeraga, soovivad, et rajal leiduskid kontrollpunktid, kus koerad saavad janu kustutada.
  3. Vabaõhu nautijad – osalejad, kellel ei ole kiiret ning soovivad lihtsalt õhtut nautida. Oodatud on ka tegelasi kostüümides.

Kõigi kategooriate vahel lähevad loosi toetajatelt saadud auhinnad. Igal osalejal on soovituslik teha rajal olles meeleolukaid jäädvustusi ning jagada neid Facebooki või Instagrami kaudu!

VÕISTLUSTINGIMUSED

Meeskonnad liiguvad maastikul kaardi abil. Meeskonnad peavad koos läbima kõik kontrollpunktid. Meeskond liigub kontrollpunktist kontrollpunkti vastavalt etteantud järjestusele mille määrab kontrollpunktis olev ülesande läbiviia. Raja pikkuseks linnulennult on ca. x km. Meeskonna planeeritud ajaks rajal on x tundi. 

Kontrollpunktides tuleb lahendada etteantud meelelahutuslikke ülesandeid. Ülesandeid on kokku 15tk. Meeskond peab kogu võistluse jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita.

Orienteerujad ei tohi liikudes teistele osalejatele jätta maha märke oma tegevusest, häirida oma tegevusega kohalikke elanikke ega reostada linnatänavaid. Iga osavõtja kinnitab, et vastutab ise oma tervisliku seisundi ja sportliku ettevalmistuse eest ning osaleb etapil täielikult omal riisikol ja täidab käesoleva juhendi nõudeid. Iga osavõtja vastutab enda ohutuse ja endast oleneva ohutuse eest kaasosalejate suhtes. Kõik alla 18-aastased osavõtjad on rajal lapsevanema või hooldaja vastutusel.

OHUTUSTEHNIKA

Osavõtu tulemus sõltub orienteerumis rajal võistkonna komplekteeritusest (nii palju kui stardib, peab ka finišeerima). Orienteerujad on kogu võistluse kestel kohustatud jälgima oma spordisõprade tervislikku seisundit. Tervisehäiretest kantakse ette võistluse korraldajale, kes sõltuvalt olukorra tõsisusest võtab tarvitusele vastavad abinõud. Orienteerumis marsruudi läbimise käigus vastutab iga osaleja oma turvalisuse eest ise. Korraldajad teevad kõik endast oleneva osalejate turvalisuse tagamiseks, tutvustades osalejatele ohutustehnikat.

AUTASUSTAMINE

Autasustamine toimub peale orienteerumise lõppu. Nädalavahetusel loositakse välja auhinnad ning võitjatega võetakse ühendust kas meili või telefoni teel. Autasustamine toimub sündmusele jägneval nädalal. Meeneid annavad üle ürituse korraldajad ning võitjatest tehakse mälestuseks ühine pilt.    

PARKIMINE

Eraparklates (nt Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hind. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin. Kolledži ees olevatele kohtadel on osalejatel võimalik oma auto tasuta parkida.

FOTOGRAFEERIMINE JA ÜLESVÕTTED

Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid turunduslikel eesmärkidel. Osalejatele kellele mõni üleslaetud piltidest ei sobi, võib korraldajatega iga hetk ühendust võtta ning pilt eemaldatakse avalikust galeriist.

KORRALDAJA ÕIGUSED

Korraldajal on õigus osaleja diskvalifitseerida, kui ta ei täida sündmuse reegleid, segab osalejaid või takistab mõnel muul viisil sündmuse korraldamist.

Korraldajal on õigus edastada kõikidele registreerunutele vahetult enne sündmust osaleja meelespea kliendikiri ning sündmuse järgselt järelteavitus koos tagasiside küsimustikuga. Vastavad uudiskirjad saadetakse osaleja poolt registreerimisvormile sisestatud e-mailile. Nimetatud kliendikirjadest ei saa loobuda.

Korraldaja hoiab talle usaldatud isikuandmeid igasuguse õigustamatu kasutamise eest ega väljasta neid kolmandatele osapooltele.

✖ REEGLID ✖

👉 Osaleva grupi suurus on kuni 2 või 4 inimest (ei kehti jooksjatele).

👉 Osaleda võib/peab lemmikloomadega.

👉 Eelregistreerimise tähtaeg on 18.august 2020

👉 Grupp liigub üheskoos ja saabub kontrollpunkti ka koos.

👉 Alkoholijoobes kohale tulemine või alkoholi tarbimine orienteerumise ajal on rangelt keelatud!

👉 Orienteerujad on kogu võistluse kestel kohustatud jälgima oma spordisõprade tervislikku seisundit.

👉 Liiklemine toimub orienteerumise ajal jalgsi. Ei soovitata kasutada ühistransporti, autot või muud liikumisvahendit.

👉 Orienteerujad ei tohi häirida oma tegevusega kohalikke elanikke ega reostada linnatänavaid.

👉 Korraldajal on õigus osaleja diskvalifitseerida, kui ta ei täida sündmuse reegleid, segab osalejaid või takistab mõnel muul viisil sündmuse korraldamist.

👉 Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid turunduslikel eesmärkidel.

KIIRUSTA! Registreeru kohe!